Кабмін України створив Фонд енергоефективності

375
Энерго эффективность

Кабінет Міністрів створив державну установу “Фонд енергоефективності”. Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду 20 грудня. Він буде надавати кредити та гранти на реалізацію проектів з енергоефективності, проводити фінансову оцінку та оцінку ризиків таких проектів, розробляти фінансові критерії відповідності для банків, які будуть брати участь у фінансованих фондом проектах.

Фонд фінансуватиме проекти з термомодернізації та значної реконструкції будівель, впровадження ефективних систем моніторингу та управління, щодо встановлення високоефективних опалювальних і охолоджувальних систем та обладнання, а також по заміні існуючих систем. Гроші на модернізацію будівлі надаватимуть за наявності сертифіката його енергетичної ефективності.

Фонд енергоефективності

Энерго эффективность

Закон про створення Фонду енергоефективності Верховна Рада прийняла 8 червня. За словами віце-прем’єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка, його реалізація дозволить заощадити на модернізації житлових будинків до 50%.

Закон передбачає створення внутрішньої ієрархічної організаційної структури фонду, яка буде складатися з наглядової ради, дирекції, технічного та фінансового офісів. Проект встановлює принципи функціонування технічного та фінансового офісів, які повинні погоджувати проекти незалежно один від одного і орієнтуючись на максимальний ефект досягнення енергозбереження.

За закон про енергоефективність будівель парламент проголосував 22 червня. Документом передбачається введення обов’язкової сертифікації енергоефективності для об’єктів будівництва, будівель і частин будівель, що здаються в оренду на термін понад рік, для будівель з опалювальною площею понад 250 м², в яких розташовані державні органи і проводиться прийом громадян.

20 липня обидва закони підписав президент України Петро Порошенко.

 

источник