Світлофор: завжди на сторожі дорожнього руху

699
svetofor

У сучасному світі навряд чи знайдеться людина, яка б не знала що таке світлофор і для чого він призначений. Цьому пристрою вже понад півтораста років. Існує багато типів світлофорів, в залежності від того, яке у них призначення. Також їх розрізняють за формою регулювання і конструкції. Але всі існуючі світлофори, незалежно від своїх особливостей, покликані регулювати переміщення людей і транспорту, роблячи тим самим рух безпечнішим.

Сучасні світлофори

пристрої звукового оповіщенняДуже часто на ділянках, де великий потік пішоходів, встановлюють моделі, обладнані таблом з відліком часу між перемиканням сигналів. Крім цього, сучасні світлофори часто оснащують системою звукового сигналу, призначеної для оповіщення незрячих пішоходів. Досить практично в місцях, де пішоходів мало, встановлювати пристрої з кнопкою, в яких зелений сигнал активується тільки після натискання кнопки.

Одні моделі працюють по заданій системі, а деякі обладнані системою адаптивного регулювання, що дозволяє змінювати роботу пристрою в залежності від трафіку, часу доби, дня тижня та ін. Останні особливо популярні у великих містах, поступово витісняючи світлофори постійного регулювання. «Розумні» світлофори підключаються до спеціальних автоматизованих систем управління рухом. Часто в комплекс входять відеокамери з функцією обліку трафіку. Купуючи світлофори і встановлюючи адаптивні моделі можна тим самим уникнути утворення на дорогах пробок і напруженого трафіку.

Лампові або LED-світлофори?

По конструкції розрізняють світлофори на світлодіодах, а також пристрої на лампах розжарювання або галогенних лампах. LED-моделіз’явилися відносно недавно, але вже встигли себе зарекомендувати як більш практичний аналог лампових пристроїв.

Світлодіодні світлофори мають ряд незаперечних переваг:

  • яскравість світіння;
  • надійність;
  • економічність.

табло зворотнього відліку часуМатриці світлодіодів, що лежать в основі таких моделей, створюють цілісну картинку. Правда, щоб повноцінно функціонувати в морози, LED-світлофори потребують додаткового обігріву. У сучасному світі світлофор ніколи не втратить свою актуальність. Адже ці пристрої крім того, що покращують якість дорожнього руху і знижують ризик виникнення ДТП, також підтримують екологічну обстановку (завдяки рівномірному руху транспорту знижується рівень викидів шкідливих речовин в атмосферу).

пристрої звукового оповіщення

Вашій увазі світлодіодні світлофори дорожні пішохідні і транспортні з центральним джерелом світла, дорожні контролери нового покоління з можливістю управління через інтернет, пристрої звукового оповіщення і управління пішохідної фази світлофорної сигналізації, табло зворотнього відліку часу (ТОВ) і багато іншого обладнання, призначеного для автоматизації та досконалості управління дорожнім рухом.

www.sea.com.ua