норма вступить в дію навесні

648
ДБН В.2.5-28:2018

В Україні унормовано використання світловодів для природного освітлення приміщень — норма вступить в дію навесні
11.12.2018
30 листопада в Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №11/2018 опубліковано нові ДБН В.2.5-28:2018 “Природне і штучне освітлення”, якими, зокрема, введено норму використання світловодів у якості природного освітлення під час енергозберігаючого будівництва та в приміщеннях, де немає вікон, денного освітлення або можливості проводити електрику.

“Сьогодні використання таких сучасних рішень як світловоди — це, в першу чергу, мінімізація більшості витрат на освітлення. До того ж, деякі світловоди дозволяють взагалі не використовувати електрику, адже не тільки передають світло вдень, а й накопичують його для застосування ввечері. У багатьох країнах Європи та світу ці енергоощадні технології використовуються всюди: від домашніх будинків, офісів до шкіл, дитсадків, лікарень і приміщень військового призначення. І тепер, коли це унормовано у наших ДБН, сподіваюсь така практика буде більш широко розповсюджуватиметься і в Україні”, — сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Нові ДБН, в яких міститься ця норма, почнуть діяти з 28 лютого 2019 року.

За словами Парцхаладзе, такі зміни сприятимуть не лише економії на енерговитратах, а й підвищенню комфорту в приміщеннях за рахунок освітлення природним способом.

Згідно з ДБН, для освітлення природним світлом приміщень, що не мають зовнішніх огороджень, а також зон приміщень, віддалених від світлопрорізів, рекомендується застосовувати світловоди.

Їх можна проектувати у приміщеннях, де:

— немає можливості забезпечити належний рівень природного освітлення іншим способом (виробничі та інші приміщення);

— відсутнє денне освітлення, а проектування вікон неможливе (підвальні приміщення, закриті коридори, приміщення без зовнішніх стін тощо);

— є значна недостатність денного світла або немає можливості провести електрику;

— при енергозберігаючому та іншому будівництві.

Парцхаладзе відмітив, що технології такого природного освітлення вперше почали використовуватися ще в Стародавньому Єгипті. “Тисячі років назад саме єгиптяни винайшли, як проводити світло у піраміди та інші споруди за допомогою світловідбиваючих матеріалів. Вже потім, аналогічні технології почали використовуватися у військових для освітлення будівель спецпризначення. Зараз світловоди широко використовуються і для іншого призначення — в будь-яких поиміщеннях, де не можна забезпечити природне освітлення звичайними вікнами”, — зазначив заступник Міністра.

Нові ДБН розроблено фахівцями ТОВ “КИЇВПРОМЕЛЕКТРОПРОЕКТ” на заміну діючих ДБН 2006 року.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

 

Завантажити ДБН 

джерело

ЧАСТКА